Zarządzanie informacją

Informacja jest podstawową wartością każdej firmy. Pomaga w podejmowaniu decyzji biznesowych. Jest wykorzystywana w codziennej działalności. Pozwala wykazać zgodność z regulacjami prawnymi. Z tego powodu każdy przechowuje informacje, najlepiej wszystkie. Czy wiesz jednak, że niemal siedemdziesiąt procent z nich nie stanowi żadnej wartości dla biznesu? Które są istotne, a które nie? Które trzeba zachować, a które można bezpiecznie usunąć? Wiedza o tym, czym dysponujesz, co faktycznie jest potrzebne oraz gdzie się to znajduje jest ważna przy podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji o ograniczeniu kosztów związanych z przechowywaniem Twoich informacji.

Migracja danych

Niezmienną rzeczą w biznesie jest zmiana, chęć osiągnięcia wyższej efektywności, obniżenia kosztów, zmniejszenia ryzyka… Wielokrotnie spotykamy się z sytuacjami, w których dobra zmiana jest blokowana lub ograniczana istniejącym środowiskiem. Najczęściej problem dotyczy danych, czesto liczących kilka czy kilkanaście lat, koniecznością zapewnienia ich niezmienności, dostępności czy potrzebą zarządzania nimi. Bez względu na to, czy chcesz zmienić system archiwizacji danych na nowszy, wyeliminować pliki PST czy przenieść swoją pocztę elektroniczną lub użytkowników do chmury – mamy na to bardzo szybkie, wielokrotnie sprawdzone i precyzyjnie działające rozwiązanie!

Backup i odtwarzanie

Od wielu lat jesteśmy świadkami olbrzymiego wzrostu ilości generowanych i przetwarzanych danych. Nie tylko jest ich więcej, są przechowywane w wielu miejscach – na serwerach fizycznych i wirtualnych, w chmurze czy w aplikacjach. Więcej informacji i więcej miejsc ich przechowywania to większe ryzyko ich utraty – fizycznej (np. intencjonalne lub przypadkowe skasowanie) czy wirtualnej (brak wiedzy o posiadaniu konkretnej, potencjalnie ważnej informacji). To również więcej systemów do ich zabezpieczania  i przechowywania. A to oznacza większe koszty, nie tylko infrastruktury, ale również ludzi, procesów i zapewnienia zgodności z regulacjami.

Zarządzanie ciągłością działania

Wyobraź sobie świat, w którym nie ma potrzeby zabezpieczania czy odtwarzania danych, zapewnienia odporności organizacji na sytuacje kryzysowe, odpowiedzialności za biznes. Wizja tyleż piękna, co nierealna. Ciągłość działania, odtwarzanie po awarii, dostępność procesów, systemów i informacji to Twój chleb powszedni. Stwórz plan na nieplanowane przestoje. Uniknij niespodziewanych kosztów. Najlepsze strategie utrzymania ciągłości są determinowane obecnymi i przyszłymi potrzebami biznesowymi. Upewnij się, że możesz to zrobić bez oglądania się na ograniczenia infrastruktury informatycznej.